איתמר צמחי מים

בריכות אקולוגיות 

ומה שביניהם.

שאלות נפוצות

מים הם הבסיס לכל החיים על פני כדור הארץ. הכנסת מים לגן פירושה הכנסת חיים. בריכות הנוי מלוות את האנושות עוד מיימי מצרים העתיקה – עד ימינו אנו.

אופנת בריכות הנוי הגיעה לארץ לפני כמה עשרות שנים ונהייתה לתופעה של ממש, עם המודעות ההולכת ועולה לכל הנוגע לקרבה לטבע ואיכות הסביבה, רבים בוחרים לבנות להם חלקת טבע נעימה ולהנות מהאנרגיה מרפאת של המים.

ענינו על שאלות נפוצות כי לתת את המידע שרבים שואלים אותנו.

ללא שם (1000 × 50 פיקסל) (1000 × 40 פיקסל)
ש  – האם זה בטוח ?

ת –  בריכה טבעית המתכוננת בקפידה – היא יותר בטוחה מהבריכות הכלור  המקובלות. בריכות טבעיות נבנו בכל רחבי אירופה והעולם – כולל לשימושים ציבורים. עוברות את הבדיקות המחמירות ביותר של איכות ובטיחות מים, ועומדות בכל התקנים האירופאים המחמירים.

אחת הסכנות כמו בכל בריכה היא טביעה– אנשים נוטים להתעלם מסכנה זאת בבריכות נוי בגלל שלפעמים הן רדודות או תמימות למראה, אך סכנה זאת עדיין קיימת עבור פעוטות. חשוב לא להשאיר פעוט ללא השגחה בסביבת הבריכה. למניעת נפילה ניתן להתקין גידור הולם/ רשת או בריכה המוגבהת מהקרקע.

התחשמלות – חשמל ומים לא עובדים טוב ביחד אז חשוב לשמור על הבטיחות- לא לקרב חשמל לבריכה- עבודות החשמל בבריכה צריכות לעשות על ידי בעל מקצוע מיומן ומוסמך – ולעמוד בכל התקנים – ארקות,ממסר פחת, קופסאות ושקעים מוגים מים ,ולעבור בדיקות תקופתיות.

לא צריך לחשוש אך חשוב לשמור על הבטיחות והבריאות. ולא לקחת סיכונים מיותרים.

ללא שם (1000 × 50 פיקסל) (1000 × 40 פיקסל)

ש  – לאיזה בעל מקצוע כדאי לפנות לצורך תכנון ואחזקה של בריכת נוי?

ת  –  רק בעל מקצוע בתחום בריכות הנוי! אנו חיים את תחום בריכות הנוי קרוב ל10 שנים. הידע והניסיון שצרבנו מאפשר לנו לתת את השירות הטוב ביותר ללקוח.

ללא שם (1000 × 50 פיקסל) (1000 × 40 פיקסל)

ש  – האם הבריכה מושכת יתושים?

ת  –  מכת יתושים היא ללא ספק דבר לא נעים – אל חשש. יתושים כ-כלל אוהבים להטיל את ביצהם במים עומדים. הבריכה אינה מקום מועדף על היתושים בשל השאיבה והסירקולציה. בנוסף מומלץ להוסיף לבריכה דגים האוכלים זחלים של יתושים – גמבוזיות ורוזי בארב.

ללא שם (1000 × 50 פיקסל) (1000 × 40 פיקסל)

ש  – מהי בריכה אקולוגית?

ת  – בריכה אקולוגית היא בריכה מלאכותית – אשר על ידי תכנון מוקפד יוצרת מערכת אקולוגית שבה נשמר איזון פנימי בין מרכיביה. תכנון נכון של זרימת המים והמערכת .בבריכה אקולוגית  מתרחש תהליך ביולוגי חשוב הנקרא "מחזור החנקן"  שבגדול- על ידי שיתוף פעולה בין בקרטיות המתרבות בבית השורשים וצמחי מים מתפרקים חומרים אורגנים שונים וזהו מנגנון הטיהור מי הבריכה.

ללא שם (1000 × 50 פיקסל) (1000 × 40 פיקסל)

ש  – איך מתחזקים בריכת נוי ?

ת  – בשונה מבריכת כלור המטופלת על ידי כמיקלים. שצריכה תשומת לב קבועה. בבריכה אקולוגית טיהור המים פועל באופן טבעי. והתחזוקה היא מינורית. 

טיפוח צמחי המים  – על ידי גיזומים ודישון

ועל פי מידת הצורך:

לנקות את פני המים מעלים על ידי רשת (~או לנקות את הסקימר)

ניקוי פילטר (במידה ויש) 

ניקוי של המשאבה. 

החלפת נורת UVC על פי הנחיות היצרן.

ללא שם (1000 × 50 פיקסל) (1000 × 40 פיקסל)

ש  – האם המשאבה חייבת לעבוד 24 שעות ביממה?

ת  -הבריכה זקוקה לסירקולציה מתמדת -התהליך הביולוגי עליו בריכה אקולוגית בנויה – מסתכמת על התרבותם שלמושבות בקטריות חיוביות. בקטריות אלו זקוקות לחמצן   – למושבות אלו לוקח חודשים להתרבות וירידת ריווי החמצן במים עלול לפגוע בהן.

ללא שם (1000 × 50 פיקסל) (1000 × 40 פיקסל)

ש  – כמה מזון יש להאכיל את הדגים?

ת  – תלוי- האכלה מדויקת תלויה בטמפ' המים, כמות הדגים, סוג המזון, ופרמטרים נוספים. מזון עודף יוצר עומס אורגני על הבריכה – ופוגע בבריאות הדגים. כלל האצבע המתאים לרוב הבריכות – האכלה בכמות שנאכלת תוך דקה (אם ידוע מס' הדגים אפשר לתת 2-3 גרגירים לכל דג) 

*אם יש ספק מומלץ להתייעץ עם המגדלים.

ללא שם (1000 × 50 פיקסל) (1000 × 40 פיקסל)

מאמרים נוספים

איתמר צוגמן

עורך הבלוג

ברוכים הבאים לבלוג המאמרים - מומלץ לעקוב תוכן חדש - עולה מעת לעת.

חדש בבלוג

איתמר צמחי מים

בריכות אקולוגיות.

"איתמר מקצוען אמיתי. רואים שהוא אוהב את המקצוע שלו ומשקיע מכל הלב. תענוג לעבוד איתו. ממליץ בחום!"
דודי שרון
בעל סוכנות לשיווק באינטרנט

הטיפ השבועי!

תניחו את הסמן של העכבר כאן!

תאמצו חתול!

ברצינות, לכו לאמץ חתול.

איתמר- צמחי מים

עיצוב, תכנון, והקמת בריכות נוי

כל הזכויות שמורות. iPOND 2018 ©